5 najpopularniejszych tekstów FPPE w 2023 r.
Rok 2023 przyniósł ze sobą rewolucję w świecie elektromobilności. Jedną z misji naszej Fundacji jest dostarczanie rzetelnych informacji z sektora elektromobilności i jakości powietrza. W tym artykule przedstawiamy 5 najpopularniejszych tekstów, które przyciągnęły uwagę czytelniczek i czytelników w minionym roku.
Walka z mitami dot. elektromobilności
Wprowadzenie nowej ery pojazdów elektrycznych nieuchronnie niesie ze sobą szereg mitów i nieścisłości, które czasami zasłaniają nam rzeczywiste korzyści związane z elektromobilnością. Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych postanowiła stanąć twarzą w twarz z tymi mitami, prezentując serię artykułów, które rozwiewają wątpliwości i dostarczają rzetelnych informacji na temat elektromobilności – to właśnie te artykuły zwróciły największą uwagę osób czytających nasze treści.
1. [eMIT] Elektryki nie nadają się do jazdy zimą – wyjaśniamy
Kiedy przychodzi pierwsze mocne ochłodzenie w sezonie zimowym, w mediach pojawia się zwykle wysyp informacji o problemach z samochodami elektrycznymi. Najczęściej na cenzurowanym jest zasięg pojazdu elektrycznego, który „dramatycznie” spada nawet o połowę, co kwestionuje zasadność posiadania takiego pojazdu. Jak jest naprawdę? Zapraszamy do lektury:
2. [eMit] Diesel jest tańszy od samochodu elektrycznego – wyjaśniamy
W przestrzeni medialnej w minionym roku rozbrzmiały liczne głosy, że zakup pojazdu elektrycznego w Polsce stracił sens, ponieważ jego użytkowanie stało się droższe niż samochodu spalinowego, zwłaszcza z silnikiem diesla. W połączeniu z wyższą ceną zakupu staje się więc wyłącznie zabawką dla najbogatszych. Czy tak jest naprawdę? Sprawdziliśmy, z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć w 2023 r.:
3. Znikające strefy czystego transportu w Niemczech
Na początku 2023 r. polskie media obiegła informacja, jakoby Niemcy zaczęli likwidować strefy czystego transportu (SCT). Po lekturze samego nagłówka można by wysnuć fałszywy wniosek, jakoby strefy te się nie sprawdziły, albo nie były już potrzebne. Jak jest w rzeczywistości? Szczegółowo wyjaśniamy to w naszym artykule:
4. [eMIT] Pożar samochodu elektrycznego – wyjaśniamy
Co pewien czas w mediach pojawiają się alarmujące doniesienia o pożarach pojazdów elektrycznych. Zwykle z komentarzem, że to niestety często przypadłość elektryków, a pożar taki trzeba gasić nawet kilka dni, zużywając ogromne ilości wody. Jak się zapali, to będzie płonąć do końca świata. A jak jest naprawdę? Czwarte miejsce na naszej liście poleca się do lektury:
5. Rusza program dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych!
Po niemal roku od pilotażowego programu dopłat do zakupu pojazdów elektrycznych, NFOŚiGW ogłosił zasady naboru do kolejnej edycji, tym razem przewidzianej niemal na pięć lat – do końca 2025 roku. W naszym tekście wyjaśniliśmy założenia programu „Mój Elektryk”:
Podsumowanie
Walka z dezinformacją okazała się kluczem do zdobycia największej popularności, a nasza społeczność jednogłośnie doceniła podejście Fundacji do rzetelnego przedstawiania faktów. Patrząc w przyszłość, chcemy uchylić rąbka tajemnicy i zapowiedzieć kolejną edycję tekstów o mitach związanych z elektromobilnością. Zakładamy rękawice, gotowi do dostarczenia kolejnych rzetelnych opracowań dot. rzeczywistości związanej z elektromobilnością.