
Apel polskiego biznesu w sprawie odejścia od silników spalinowych.
8 czerwca Parlament Europejski zagłosuje w sprawie stanowiska w kwestii nowych standardów redukcji emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych. To głosowanie kluczowe dla powodzenia polityki klimatycznej UE i przyszłości polskiej gospodarki. Posłanki i posłowie zdecydują czy w 2035 r. wprowadzić 100% redukcję emisji CO2 – a więc w praktyce przestawić europejską motoryzacją na sprzedaż tylko zeroemisyjnych samochodów. Polski biznes i organizacje pozarządowe apelują o wsparcie tej decyzji. Pomoże w rozwoju polskiej gospodarki, pozytywnie wpłynie na jakość powietrza i klimat.
Pod wspólnym apelem w sprawie 100% redukcji do 2035 podpisało się 26 firm i organizacji. Nasze stanowisko wsparły m.in. Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Ekoenergetyka, InPost, GreenWay czy Shell Polska.
Pozostałe artykuły

3 rzeczy o elektromobilności, o które zapytaliśmy ChatGPT
Świat zwariował na punkcie sztucznej inteligencji. Zapytaliśmy więc ChatGPT o trzy ważne rzeczy związane z elektromobilnością. Oto odpowiedzi na pytania o przyszłość elektromobilności, elektryfikację ciężarówek i ślad węglowy. AI pomyliło

Elektryfikacja transportu ciężkiego jest w polskim interesie
Jeśli nie zelektryfikujemy transportu ciężkiego w Polsce, to nasze firmy wypadną z rynku. Wysoki ślad węglowy będzie skutecznie obniżał ich konkurencyjność. Zapowiedź 90% redukcji emisji dla ciężarówek w 2040 r.
![[eMIT] Jazda elektrykiem w Polsce oznacza większe emisje CO2 niż jazda samochodem spalinowym](https://fppe.pl/wp-content/uploads/2023/03/Banner-emity-2-1-768x274.png)
[eMIT] Jazda elektrykiem w Polsce oznacza większe emisje CO2 niż jazda samochodem spalinowym
Jednym z najczęściej pojawiających się argumentów u sceptyków upowszechnienia pojazdów elektrycznych jest stwierdzenie, że w Polsce taki samochód nie ma sensu z punktu widzenia ochrony klimatu, gdyż prąd w naszym