
Ranking miast zrównoważonej mobilności 2023
Dobra mobilność to jeden z najważniejszych priorytetów rozwojowych zaludniających się polskich dużych miast. W kolejnej edycji rankingu wraz z Polityką Insight sprawdzamy, które miasta najlepiej radzą sobie ze zrównoważoną mobilnością. Zapraszamy do lektury!
Ostatnie lata nie rozpieszczały polskich miast. Pandemia, inflacja, kryzys energetyczny i wojenny ? wszystkie te wydarzenia pokrzyżowały wiele planów rozwojowych miast. A mimo tego, w cieniu codzienności, polskie miasta zmieniają się na lepsze ? w stronę zrównoważonej mobilności. Trzeci raz zbadaliśmy, jak radzą sobie polskie miasta m.in. z transportem zbiorowym, indywidualną mobilnością, logistyką miejską i dbaniem o czyste powietrze.
Nie mamy w naszym rankingu zwycięzców i przegranych, pokazujemy te miasta, które warto naśladować. Wszyscy mamy wspólny cel ? zmianę miast, która będzie dobra dla ich mieszkanek i mieszkańców.
https://fppe.pl/wp-content/uploads/2023/06/Ranking-miast-zrownowazonej-mobilnosci-2023.pdf
Pozostałe artykuły

Nowa Komisja Europejska, nowe możliwości, czyli jak Europa może uczynić elektromobilność korzystną dla ludzi, klimatu i przemysłu?
![[CONFERENCE] New European Commission, new opportunities. How can Europe make e-mobility work for people, the planet, and European industry?](https://fppe.pl/wp-content/uploads/2025/04/Slides-for-start-and-end-2-1-768x432.jpg)
[CONFERENCE] New European Commission, new opportunities. How can Europe make e-mobility work for people, the planet, and European industry?
